Pojistěte vaše děti na prázdniny i na život

Manuál

Víte však, jak poskládat pojištění, tak aby mělo smysl? Nejdříve si promyslete, co očekáváte a jaká rizika pojištěním chcete pokrýt. Často se doporučuje kromě pojištění běžných onemocnění připojištění chorob, času na nezbytné léčení úrazu a polovičního nebo úplného osiření dítěte.
V dobách, kdy všechno funguje, jak má, to může znít tvrdě, ale naším úkolem je upozornit na nejvážnější situace. Právě ty mohou mít na dítě největší vliv. Pojištění ho pomůže alespoň zčásti zmírnit. Zároveň se doporučuje, aby rodiče navštívili kteroukoliv pobočku pojišťovny. Odborní poradci dokáží doporučit nejvhodnější kombinaci pojištění, případně připojištění tak, aby bylo dítě dobře pojištěno a rodiče platili pouze za to, co jejich dítě opravdu potřebuje.

kamarádi v moři

Myslete na budoucnost

Chcete-li dítěti šetřit i do dospělosti, uzavřete mu dětské kapitálové pojištění. To pomůže financovat náklady na vysokoškolské studium. Dítě dostane peníze jednorázově nebo formou renty. Pokud začne studovat na vysoké škole, uzavře manželství nebo si vezme hypotéku na koupi bytu, může získat výhodný bonus.
Dětské pojištění nabízí spoření do dospělosti, tedy finanční rezervu na vysokoškolské studium, koupi nemovitosti či na svatbu. Může chránit i proti zdravotním rizikům, například úrazům, kritickým chorobám či před hospitalizací. Pokud dítěti v rámci dětského pojištění dohodnete cestovní připojištění, pokryje i případné léčebné výlohy v zahraničí.

Jak na to?

Pojištění pro dítě může uzavřít jakýkoliv dospělý osobně v kterékoliv pobočce pojišťovny. Potřebuje jen platný občanský průkaz. Cena pojištění se liší v závislosti na sjednaných připojištění.
rodina v dlaních

Připojištění adrenalinových sportů

Dobře uděláte, pokud svému dítěti před cestou do zahraničí uzavřete kromě dětského pojištění i klasické cestovní pojištění, které hradí léčebné náklady. Pokud máte doma adrenalinového nadšence, zajistěte mu i připojištění adrenalinových sportů. A protože jde o děti, které mohou být nepozorné nebo v zápalu hry způsobí škodu jinému, pořiďte mu i připojištění zavazadel a odpovědnosti za škodu.